Debata, komentarji o prihajajočem vremenu 2012

Splošna debata o vremenu v prihodnjih dneh

Moderatorji: Ledeni, blazek

Na žalost se bo zgodilo ravno tisto, kar sem v strahu opisoval pred petimi dnevi. Huda otoplitev ravno za božič. zid2x zid2x zid2x
Slika

Sicer se potem kaže spet ohladitev, ki pa je po moje enga pol kurc vredna, ker se bo zgleda vzpostavil zahodni tok in bo hladneje samo prehodno, brez kake burje. Kje so zdaj tiste blokade, pa negativni NAO/AO, pa polar vortex split pa SSW pa WTF? Pa zanimiva zadnja dekada decembra. Vse gre u kurc ravno za Božič. :jezen: :jezen: :jezen: Ne bom pa še zaenkrat odpisal novoletnega tedna, ker je še dovolj časa da se karte iz totalno u ob-e spet spremenijo na bolj snezak
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Prav res, tole je pa prav depresivno glede trenutnih kart. Še mene, ki sem nepopravljiv optimist, meče iz tečajev. bedak zid2x Glede Zadnjih dni decembra je še odprto, no počakajmo, pa enega union union union union union dol po grlu. Kaj čmo druzga.
Slika
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Začetek januarja povratek zime v velikem slogu? :rolleyes:

Slika
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Prepozno zame. Zdej ko bom teh skoraj 14 dni doma, bom pa komarje preganjal in blato pucal s čevljev.Še kupe snega nam bo pobralo, da bom za nov leto spet moral flaše postavljat za rakete.
Pol k bom spet po ves svetli del dneva na šihtu ne rabim kaj dosti snega. Naj gre u kurc pa zeleno- blatni prazniki.
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Se malo izboljšuje glede januarja.. če ne bo spet atlantik zakurblal drz_se

Slika
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Vse bolje.. zim1

Slika
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Ah, piškavo vse skupaj. pfuj Novi in novi cikloni bodo potovali preko severne in srednje Evrope proti vzhodu. Če se bo pa kakšen dan malce ohladilo pod 0°C, pa to vseskupaj ni nič. Upam da vsaj zasneži Vogel, kaj več ni pričakovati v naslednjem tednu do deset dni. Praznično vreme totalno u kurc
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Res, zaenkrat prav kurc od kart. Sploh jih nimam veselja limat gor; en sam azorc, brez padavin in mraza... do kdaj? Morda v drugem tednu januarja kakšna konkretna sprememba.Počakajmo, kaj čmo drugega. rudolf n_evem
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Na Zevs forumu eni veselo napovedujejo, da bo po 15. Januarju izbruhnila polarna zima. Da se bo materializiral SSW, nato bo nastal PV split in z blokado nad severnim Atlantikom povzročil spust polarnih mas proti našim krajem. Karte, ki jih mi gledamo, tega še ne zaznavajo, zato živi bili in videli. n_evem

Je pa precej gotovo, da nas v začetku novega leta čaka kar precejšnja otoplitev (vsaj v višinah). Potem pa bo pol zime že mimo in bo začela prihajati pomlad. Razen če - glej 1.odstavek.
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Suho kot poper. Očitno se je deževna doba, ki se je začela konec avgusta, končala.

Slika

Torej, v sredo bo oblačno, kakšna kaplja lahko pade, nato pridemo za nekaj dni pod vpliv azorskega anticiklona, ko se bo vsaj v višinah precej ogrelo, nato pa se nakazuje vdor doline, ki bo verjetno šla bolj vzhodno kot bi si želeli. Takrat pa bo že tisti famozni 15.1. do 30.1. ko naj bi imeli polarni mraz.

Je pa razlika, pet dni nazaj je za začetek novega leta kazalo na atlantsko avtocesto, sedaj pa azorski anticiklon.
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Meni se zdi nekako takole; če se iz severa res odcepi tisti veliki kos mraza, se lahko po tistih kartah ki jih je kazal Capillatus , zima resno loti svojega dela in tudi ciklonov v sredozemlju - genovc & sons verjetno nebi manjkalo. Seveda bo treba kar počakat, pa strpen bit. pikancki Trenutne karte so res še vedno suhe, vsaj tiste, do katerih imamo dostop mi , navadni vremenjcenlji. rudolf
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

ma, da se nardijo vsaj 3 genove do konca februarja ! :)

pir

zimazakon je napisal/-a:Meni se zdi nekako takole; če se iz severa res odcepi tisti veliki kos mraza, se lahko po tistih kartah ki jih je kazal Capillatus , zima resno loti svojega dela in tudi ciklonov v sredozemlju - genovc & sons verjetno nebi manjkalo. Seveda bo treba kar počakat, pa strpen bit. pikancki Trenutne karte so res še vedno suhe, vsaj tiste, do katerih imamo dostop mi , navadni vremenjcenlji. rudolf
bismarck
Začetnik
Začetnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 04 sep 2010, 15:40

Karte se spreminjajo na bolje... zim1


Slika
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Ah kolega, tole ne pomeni še čisto nič. Taka lučka na koncu tunela se kaže konstantno že ves čas. In je vedno enako daleč. Samo stare diagrame gfs ensov je treba pogledati. :rtfm:

Sedaj pa gremo raje v temo za leto 2013.
Ledeni
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 3094
Pridružen: 16 avg 2010, 19:44
Kraj: Lešnica, Otočec ob Krki, 177 m.n.v. Herinja vas 330 m.n.v.

Prejšnja

Vrni se na Napoved vremena - splošno

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov