Vremenska postaja Trebnje

Vaše vremenske postaje
Re: Vremenska postaja Trebnje 25 mar 2011, 23:24
Seveda se sme. Kaj pa svetuješ? Kako to navidezno napako odpravit?
Imaš kakšno idejo?
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5641
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Vremenska postaja Trebnje 26 mar 2011, 00:55
Sem že napisal. S pravilnim imenovanjem podatka. Toraj ne "Povprečen Solar danes", ampak "Povprečen Solar danes podnevi"(ozeroma nekaj podobnega temu)
Druga opcija je računanje povprečja za 24ur. Takrat bo podatek primeren imenu. Kako? Ne morem reči, ker ne vem kakšno skripto se laufa za zajem podatkov. Če ne drugače izračunano vrednost zmnožiš s točnim trajanjem sončnega obsevanja, ter nato deliš z 24h.
štrudel
Začetnik
Začetnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 15 sep 2010, 17:40

Re: Vremenska postaja Trebnje 06 jun 2011, 09:48
Da ne bom smetil v trenutno vreme...

Danes ponoči ti je dežemer znova falil.

Dež je bil okoli 3:00
Slika

Kasneje ni bilo nič:

Slika

Slika
In tako dalje

V Trebnjem sije sonček, cesta je suha:
Slika

Tvoja postaja pa kaže, da dežuje:
Slika


Mi sedaj verjameš?
štrudel
Začetnik
Začetnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 15 sep 2010, 17:40

Re: Vremenska postaja Trebnje 06 jun 2011, 11:39
Daj poglej, če nimaš slučajno kakšne smeti v dežemeru. V mojemu dežemeru je bila smet al pa kakec od ptiča. Mi je bilo čudno, zakaj je manj padavin kot pa pri meni doma. Gre pa za postajo Vinji Vrh pri Beli Cerkvi.
blazek
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 726
Pridružen: 14 avg 2010, 17:26
Kraj: Družinska vas, 165m

Re: Vremenska postaja Trebnje 07 jun 2011, 06:59
Kolegi @štrudl, @polo, @blazek!

Hvala za pripombe, očitno je na dežemeru res kakšna smet, vendar ne na vrhu, temveč nekje globje, zato ga bom moral razdret. Ker sem trenutno v veliki časovni stiski, tega še nisem postoril. Tudi glede podatkov za solar se bom posvetoval z ljudmi, ki obvladajo WSwin in ostalo kramo za nastavitve. Takoj ko bo mogoče. Do takrat bo stvar pač takšna kot je; dež bo padal "postopoma", sonce bo sijalo samo podnevi, mi pa bomo raje spustili kakšnega po grlu, kot da se prerekamo.

:opa:
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Re: Vremenska postaja Trebnje 15 jun 2011, 18:20
Končno urejeno! Upam :$


Dežemer je bil kljub mrežici, ki naj bi ustavila smeti, dodobra zadelan z ostanki mrčesa; os, pajkov in podobnega. Danes sem tako pridelal 22.6 mm padavin, ki so se zadržale iz prejšnjih dni, tako da je skupen seštevek padavin vsaj kolikortoliko realen, razen seveda časa, intenzivnosti in datuma padavin. No to bomo pa že preživeli. Bo pa treba kar bolj na gosto kontrolirati nesnaga tam notri :toktok:
Upam, da bo sedaj delovalo tako kot je treba. Še enkrat hvala za opozorila, ki so bila na mestu. :zakon:
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Re: Vremenska postaja Trebnje 20 avg 2011, 12:30
No, danes ponoči mi je crknila baterija na zunanji enoti postaje, zato nekaj časa ni bilo vseh podatkov. Ker je baterija bolj posebne sorte, sem jo komaj našel.... in to na Petrolu. Huh, pa ravno za vikend...kot vedno bedak priklon
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Re: Vremenska postaja Trebnje 29 jul 2012, 11:02
Ko sem bil na dopustu, (kdaj pa drugače) se je na VP Trebnje zabeležil rekord; tokrat v sunku vetra. kli_ma Pihnilo je kar 70.8 km/h . To je za te kraje kar lep sunek . p_ro
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Re: Vremenska postaja Trebnje 22 okt 2012, 08:11
Zopet stara pesem, nekaj kiha senzor za temp. zunaj. Upam , da je baterija, ker sem včeraj delal generalno čiščenje in upam , da nisem česa poškodoval dedi
Uporabniški avatar
zimazakon
prof.
prof.
 
Prispevkov: 2606
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Velike Bloke, 742 m.n.v.

Prejšnja

Vrni se na Amaterske vremenske postaje po Sloveniji

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
cron