Wswin

Programi za vremenske postaje za povezavo z vašim PC-jem
Wswin 30 jul 2010, 14:43
x
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 07 sep 2010, 11:19
Lp Roman
Slika
Uporabniški avatar
Roman H.
Začetnik
Začetnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 sep 2010, 10:52
Kraj: Novo mesto

Re: Wswin 12 okt 2013, 13:50
Benti men ta program ( ali pa originalni od postaje Wether) ne funkcionira. Se kar "obesi" in ne pošilja podatkov na spletno stran. Danes se je ob 3 zjutraj ustavilo in ne je.. nizašto.
Še enkrat to naredi, definitivno prešaltam na Cumulus. Slabše ne more bit kot je.
Prvo sem krivil prenosnik, sam ko gledam program on sicer napiše grafe, FTP mi vse skupaj pošlje na spletno ko pa jo osvežim je isti šmorn. Jezen sem ko pes. Kar grizu bi.
A ma kdo kakšen nasvet kje se lotiti iskati napako. Jest sem totalen amater pri teh postajah. Miljon nastavitev. Tudi od Wsvina help mi ne pomaga. Opis je za profije če kje kaj zamočijo, ne pa za začetnike.
Rabil bi navodila " za telebane" od kraja do konca. kl_ :sexx kl_ kl_
roki
 

Re: Wswin 12 okt 2013, 15:13
Hmmm...Možnosti je več.
Za začetek, si probal reset računalnika + postaje?
Računalnik imej namenjen samo za vremenske programe, ostalo kramo ni pripročljivo imet gor. OS naj bo XP.
Na koliko časa ti pa HS upload-a in koliko časa traja upload? Meni je na cca. 30- 45 sec, osveževanje na 3.min.
V mapi WsWin - html poglej, če imaš sveže podatke. Če so HS zaženi ročno. Ena ikonica levo zgoraj.
Mogoče je tudi, da se ti je prostor za VP na strežniku zabasal?
Pa veliko uspeha in poročaj.
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 12 okt 2013, 17:36
Na prenosniku ( ki je čisto na novo naložen z OS windows 7 profesional) imam samo program originalen od postaje, WSVIN in program za FTP upload. In to je vse.
Zdajle sem šel pogledat kaj je na tem kar si mi rekel. Resetiral sem postajo in prenosnik, znova zagnal vse servise in "opet ništa". Stoji ko pribito na 3 uro zjutraj.
Nimam več idej. V mapi html( WSVIN) so podatki ravno tako od 3 ure zjutraj. Ampak ko pa gledamHeavy Weather program dela vsako minuto grafe, ravno tako jih FTP program uploada na server. index je pa isti.
Na strežniku imam neomejeno prostora, tako da tudi to ne more bit vzrok. Čist sem out. namesto da bi res spil en pir in "pozabil na tole šajtrgo" se živciram in iščem napako.
Še kakšen predlog, predno radiram vse skupaj in metnem u kanto..... litrca litrca litrca
roki
 

Re: Wswin 12 okt 2013, 17:43
A WsWin na računalniku ti normalno dela grafe? Recimo današnjega "celotnega" vse v enem(tem.vlaga,dež itd...) ?
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 12 okt 2013, 19:04
Ja loti se delat.grafe riše, potem shrani vse skupaj v index.html FTP jih pošlje, vidijo se pa ne.
Pa sem mislil da je kaj narobe s pravicami na strežniku, ampak ker ni nobeden nič spreminjal ( sem tudi preveril).
Zanimivo. Na monitorju kljub temu da se loti pisat grafe ko konča, se glavni graf ne spremeni. Še vedno ostane na 3 uro zjutraj.
Slika
P:S. upam da sem prav prilepil sliko.
roki
 

Re: Wswin 12 okt 2013, 19:20
Zgoraj levo v Wswinu, ikonica diskete. Imaš prekrižano?
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 12 okt 2013, 19:41
Je prekrižana ja. A ko se postavim nanjo pokaže da je snemanje vklopljeno.
roki
 

Re: Wswin 12 okt 2013, 20:23
Še enkrat preveri v Wswinu pot do HW-ja. zna bit tudi tu problem.
Če ne zbriši komplet HW (ne sme ostati nič od njega) in ga ponovno naloži. V Wswinu določi pot.
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 12 okt 2013, 20:41
Bom probal še to varianto.
A je kdo na tem ljubem svejti da se prikupla prek TeamWieverja na to mojo škatlo in to zadevo preveri.
Ker jaz nimam več idej niti znanja.
roki
 

Re: Wswin 12 okt 2013, 23:52
Bomo porihtali. Še vsakemu smo pa bomo tudi tebi. Probaj dat računalnik za 3 dni v nazaj v Win 7. Mogoče se popravi, če ne nadaljujemo.
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 13 okt 2013, 07:12
Včeraj sem imel obiske pa nisem mogel. Evo sistem sem obnovil na obnovitveno točko 9. oktober 2013. Rezultat: ISTI.
roki
 

Re: Wswin 13 okt 2013, 10:57
Iz Wswina si nekam shrani datoteko cfg (nastavitve) in mapo html(podatke) ali pa vse komplet (Wswin-a) nekam na USB ključek
Za začetek povozi Wswin. Doloći pot do HV-ja.
Če ne bo to pa zbriši komplet od a-ž kar je Wswin-a in ga instaliraj ponovno.
Pazi, da ti kje v Program Filles ne ostane kaj od njega.
Če niti to ne bo je problem v HV,čeprav ti dela. Zbriši vse od njega in ga instaliraj na novo.
V HV-ju naj bo samo ena datoteka (History.dat)
MA MORE DA DELA.

Pa še to, imaš original Wswin, da ni kakšna demo verzija?
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 13 okt 2013, 11:24
Hehehe bom probal še to varianto. Samo prvo moram najti kaj za pod zob, ker mi želodec že tako "rušta" da je za znort.
jebenti take programe ki jih mora človek naštudirat v nulo. Sedaj sem že menjaval vrata ( od com1, com2, com3) pa je isti šmorn. Iz konzole mi HW pobere normalno ( vidim ko dela grafe) ampak potem ko vse skupaj pošlje prek FTPja na net se postavi na tekoči graf ki pa je prazen. Prej ga je pa narisal. Mislim ( po moji logiki) da je nekje napaka ( ali ni kaj obkljukano ali podobno) v samem programu.
WSVIN pa je polna verzija seveda. HW pa je originalen od postaje ki pride zraven postaje, tudi ni demo.
roki
 

Re: Wswin 13 okt 2013, 12:31
Dober tek. jesti
Posti com na miru če ti HV pobira podatke.
Uporabniški avatar
polo
Vip Administrator
Vip Administrator
 
Prispevkov: 5675
Pridružen: 13 jul 2010, 13:25
Kraj: Doblička gora, Črnomelj 398 m.n.v.

Re: Wswin 13 okt 2013, 15:16
Takole. Vse skupaj kljub deinstalaciji in ponovni instalaciji ostaja isto. Zdaj pa je konec z mojimi živci.
Če kdo ve in zna Mu napišem zvečer ključ za TeamWiever pa naj malo pogleda ( Polo ti si stručko kot vidim).Če se ti le da probaj nekako poštimat. Ti na meil pošljem podatke.
roki
 


Vrni se na Programska oprema

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
cron